Specs datasheet with technical data and performance data plus an analysis of the direct market competition of Honda CBF1000F (CBF1000A) in 12 the model with touring body and 998 cm3 / 607 cui engine size, 79 kW / 107 PS / 106 hp of power, 6speed manual powertrain offered since 12 Specifications listing with fuel economy, top speed, performance factory data andFawn Creek Civil Rights Lawyers represent clients who have been illegally discriminated against on the basis of race, gender, sexual orientation, disability and national origin If you have suffered employment discrimination, sexual harassment, or have been treated differently by a hotel, restaurant, or other public accommodation, a civil rights lawyer can help you determine
Honda cbf 1000 fa 2012 specs
Comparison Test Honda Cbf 1000 And Honda Cbf 1000 F About Motorcycles
12 Category Sport Rating 35 Check out the detailed rating of racing track capabilities, engine performance, accident risk, etc Compare with any other bike Engine and transmission Displacement 9980 ccm (6090 cubic inches) Engine typeTo summarize the specifications a little bit, it has an engine displacement of cc (6090 ci) and a total power of hp (773 kw) @ 9000 rpm with an inline fourcylinder, 4stroke engine with electric starterHONDA CBF 1000 A (11 12) Updated Segment Naked / Road engine specs Type Liquid cooled, in line 4, chaindriven DOHC, 4 valves per cylinder Displacement 998 cm3
29 rowsThe Honda CBF1000F model is a Sport bike manufactured by Honda In this version sold from yearWellequipped, powerful engine, comfortable seats Honda's latest tourer, the CBF1000F, is the latest in a long pedigree of cruiser/commuter machines ENGINE Type Fourcylinder transverse Displacement (cc) 998 Fuel supply system Fuelinjection Max power 79kW @ 9000rpm Max torque 96Nm @ 6500rpm Compression ratio 1121 Bore x stroke (mm) 75/565Crime in Fawn Creek, Kansas Crime is ranked on a scale of 1 (low crime) to 100 (high crime) Fawn Creek violent crime is 96 (The US average is 227) Fawn Creek property crime is 184 (The US average is 354) NOTE The city of Fawn Creek, Kansas does not have FBI Crime Statistics The closest similar sized city with FBI crime data is the city
各画像をクリックすると、ダウンロードまたは拡大表示できます
Honda CBF1000 , manufactured or sold in 12, (Europe) export manual 6speed gearbox gasoline (petrol) engine with displacement 998 cm3 / 607 cui, advertised power 79 kW / 106 hp / 107 PS ( ECE ), torque 96 Nm / 71 lbftFront suspension, travel Telescopic fork 41 mm, 108 mm / 4,2 in – CBF1000 (0609) Telescopic fork 41 mm, 1 mm / 4,7 in – CBF1000F (from 10) Adjustment spring preload (from 10) Rear suspension, travel Swingarm with monoshock, 1 mm / 4,7 in Swingarm with monoshock HMAS, 1 mm / 4,7 in